Вітаю Вас, Гость

Інформація

про історико-краєзнавчий музей при  Жовтневому навчально-виховному комплексі  Решетилівського району Полтавської області.

 

      Історико-краєзнавчий музей при Жовтневому НВК  заснований  в 2008 році, на честь 50-річчя  навчального закладу (наказ № 161 від 6.10.2008 року).Методичне керівництво музеєм здійснює обласний центр туризму і краєзнавства  учнівської молоді та відділ освіти Решетилівської райдержадміністрації. Музей розташований в  трьох шкільних кімнатах  загальною площею 80 м2.

     Робота музею спрямована на:

-         удосконалення навчально-виховного процесу;

-         розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної, позашкільної роботи;

-         формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України;

-         проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення

 

 

  Музей має 3 розділи.              

 

               І-й розділ « Історія освіти навчального закладу» налічує такі експозиції:

                    1.   Історія моєї школи в історії мого села

                    2.   Нова історична доба.

                      3.   Освіта в 30-ті роки.

                      4.   Серця обпалені війною.

                      5.   Роки відродження.

                      6.   Середня школа.

                      7.   Загальноосвітня трудова політехнічна.

                      8.   Сторінками шкільного життя.

                      9.   Традиції продовжуються.

                    10.  Педагогічна еліта села

                    11.  Гордість школи.

                    12.  Вони навчались в нашій школі.

        У них висвітлена історія школи від часу заснування до сьогодення: шляхи реорганізації шкільних приміщень; педагогічний склад школи у різні часи її існування; експозиція подарунків, речей, фото випускників нашої школи, шкільні атрибути жовтенятської, піонерської, комсомольської організацій.

            У ІІ  етнографічному розділі «Душі народної криниця» ( кімната старожитностей) відтворено частково інтер’єр української світлиці, представлено речі побуту в експозиції « Домашні ремесла». ЕкспозиціЇ

 « Сорочка вишивана» , « А на тім  рушникові …» представляють колекції вишитих рушників та  сорочок  переданих в музей  родинами учнів.                    

              ІІІ розділ « Пам'ять живе в наших серцях» представлений експозиціями « Село в роки Великої Вітчизняної війни»  та «Історія в обличчях.»  В 2012-2013 роках в  кімнаті проведена реконструкція та оновлені експозиції

             На базі музею діють два пошукові загони : « Стежина »та «Берегиня». Відповідно до тематики музею вони систематично  комплектують фонди, проводячи велику роботу по збиранню матеріалів. Нові експонати доповнюють  уже сформовані експозиції.

 

      Постійно в музеї діють виставки зібраного матеріалу  пошуковцями . Він використовується при підготовці та проведенні  уроків історії, української мови та літератури, при проведенні класних годин.

 

    В 2013 році  навчальний заклад відсвяткував 55 річчя.  Готуючись до ювілею, пошуковцями  було  організовано  тематичні виставки «Спортивні і туристичні маршрути школярів Жовтневого», «Шляхи до науки»,  «Віват тобі, талант!»,  «Пошуковець- звучить гордо», «Навчання і труд поруч ідуть», «Учнівське самоврядування: вчора,  сьогодні,  завтра.», «Учні-гордість школи», « Вчительська доля». 

    Пошуковці співпрацюють з редакцією газети «Полтавська думка», яка готує до видавництва книгу «Моє село: Жовтневе, Бабичі, Голуби, Кривки, Писаренки, Шкурупії»

Durektoru from AleksandrWas

Haj pragnut from AleksandrWas

Iz zittja from AleksandrWas

Myzej from AleksandrWas

Voinu murnoi from AleksandrWas

Muzej from AleksandrWas

Ato from AleksandrWas